Akce 2010

Mikulášský seminář: 26.11.2010

Tradiční „Mikulášský seminář“ se letos vrací zpět do nově zrekonstruovaného a zmodernizovaného areálu Sportrelax v Jindřichově Hradci. Uskuteční se z 26. na 27. listopadu 2010.

Akce je určena pouze pro členy APR.
Zahájení semináře je v 15 hodin. Uskutečníme prohlídku areálu a můžete si prohlédnout i prostory běžným návštěvníkům nepřístupné. Nezapomeňte s sebou plavky do bazénu, plážové obutí, osušku do sauny, případně župan pro pohodlí k sezení v bazénovém prostoru. Hodit se mohou i ping pongové pálky. A možná bude i kobercový curling!! Součástí semináře je večerní raut v rámci posezení. Propozice akce jsou přístupné po kliknutí na nadpis, na konci propozic je on-line přihláška – „objednávka pro účastníky“.

Bližší informace budou členům APR ještě mailové rozesílány.

 

Výživa v prevenci civilizačních chorob: 13.11.2010

APR a Česká společnost pro výživu vás zvou na jednodenní seminář určený pro výživové poradce, který se uskuteční 13. listopadu 2010 od 10.00 do 16.00 hod v zasedacím saále APR v Praze 8 – Kobylisích, ul. Nad Šutkou 41e (stanice metra C – Kobylisy).
Přednášet bude m.j. Prof. Vladimír Křen z Mikrobiologického ústavu AV ČR, Doc. Ing.Aleš Horna CSc. a RNDr. Milena Vespalcová PhD.z VUT Brno z ústavu chemie potravin a biotechnologií.
Detailní program semináře ještě připravujeme a případně doplníme další přednášející po jejich potvrzení. Propozice zájemcům zašleme. Hlásit se můžete v sekretariátu APR: apr@seznam.cz nebo telefonicky 284021911 – Ing.Hurychová.

 

Seminář: Výživa v prevenci civilizačních chorob: 13.11.2010

APR a Česká společnost pro výživu připravila na sobotu 13. listopadu 2010 podzimní seminář pro zájemce o tuto problematiku na téma:

Výživa v prevenci civilizačních chorob

Seminář se uskuteční v zasedací místnosti sídla APR, Nad Šutkou 41e v Praze 8 – Kobylisích (stanice metra C – Kobylisy) od 10ti do 16ti hodin.

Přednášet bude m.j. Prof. Vladimír Křen z Mikrobiologického ústavu AV ČR, Doc. Ing.Aleš Horna CSc. a RNDr. Milena Vespalcová PhD.z VUT Brno z ústavu chemie potravin a biotechnologií.

Detailní program semináře naleznete včetně přihlášky po kliknutí na nadpis. Propozice zájemcům případně zašleme mailem.
Hlásit se můžete v sekretariátu APR: apr@seznam.cz nebo tel. 284021911 Ing.Hurychová , příp. prostřednictvím on-line přihlášky po kliknutí na nadpis a následně na „objednávku pro účastníky“ na konci propozic.

 

Wellness víkend ve Špindlerově Mlýně: 22.10.2010 – 24.10.2010

Wellness víkend jehož náplní je 6 lekcí cvičení – pilates, bodystyling, zdravotní cvičení cílené na bolavá záda, hluboký stabilizační systém s využitím rehabilitačních pomůcek, měření těla bodystatem, poradenství v oblasti zdravého životního stylu, výživy, doporučení jídelníčku, snídaně formou švédských stolů, volný vstup do bazénu 7:00 – 13:00, možnost masáží.

 

Bazénové a wellness technologie a zkušenosti s jejich provozem: 15.10.2010

V rámci odborného doprovodného programu veletrhu Wellness – Balnea si vás dovolujeme pozvat na seminář zaměřený na zkušenosti s bazénovými a wellness technologiemi. Přednáší M.Veselý, L.Matoušek, K.Koutecký, L. Beneš, M. Šmíd a ostatní, kteří se do programu přihlásí se svými příspěvky a zkušenostmi. Rádi bychom na uvedené téma vyvolali debatu s předáváním zkušeností o používání jednotlivých technologií v konkrétních provozech bazénů a wellness. Seminář je přístupný všem návštěvníkům veletrhu v rámci vstupného. Členové APR obdrželi navíc volné vstupenky na veletrh a tím i na tento seminář.
Seminářprobíhá od 10.30 hod s přestávkou na oběd, předpokládané ukončení v 15 hodin.

Připravený program semináře:

1. M.Šmíd – Bazény a wellness s.r.o:Bazénové technologie pro veřejné bazény, hotelové bazény a lázeňské provozy

2. L.Beneš – Bazén Litoměřice: Rozdíly v provozování krytých a venkovních areálů

3. K.Koutecký – Sokolovská bytová – pl.bazén Sokolov: Bazénové technologie s využitím aktivního uhlí

4. M.Šmíd – Bazény a wellness s.r.o: UV lampy v bazénových provozech

5. M.Veselý – SMJ – Vodní Ráj Jihlava : Vliv lidského faktoru na správnou funkci technologie

7. L.Matoušek – Lázně Zlín: Plavčík, jeho znalosti a dovednosti

Diskusi na jednotlivá témata provozu bazénů a bazénových technologií předpokládáme po celou dobu konání semináře.

 

INTERBAD Stuttgart: 14.10.2010

Autokarový zájezd na největší středoevropský veletrh bazénů, bazénové a wellness technologie, který se koná jen jednou za dva roky. Zájezd se uskuteční ve spolupráci APR se společností „Na veletrh s.r.o.“, která zajišťuje zastoupení Messe Stuttgart v České republice. Autobus nás přes noc převeze bezpečně do Stuttgartu, na místě jsme v době otevření výstaviště. Celý den je na prohlídku výstaviště a v 18 hodin po ukončení výstavního dne nás bezpečně odvezou zpět do Prahy. Není nutné se omezovat v pití, neusnete za volantem. Návrat je kolem půlnoci, takže přijdete pouze o jeden pracovní den. Zajišťujeme kromě dopravy a cestovního pojištění i vstupenky na veletrh – jsou součástí ceny zájezdu. Akce je zařazena do celoživotního vzdělávání ČKA se ziskem 2 body a celoživotního vzdělávání ČKAIT se ziskem 1 bodu. Bližší informace a on-line přihláška proklikem přes název akce. Přihlašování do 5.9.2010. Neváhejte, kapacita autobusu je omezena!!!

 

WELLNESS ZÁJEZD DO CHORVATSKA: 03.09.2010 – 12.09.2010

Wellness zájezd jehož náplní je cvičení 2x denně pod vedením kvalifikovaných cvičitelek, možnost masáží za příplatek, možnost návštěvy bazénu a vířivky s mořskou vodou a animační sportovní programy.

 

Aktuální školení pracovníků na VŠTVS Palestra, člena APR:: 22.03.2010 – 29.08.2010

1. Provozovatel Tv zařízení, včetně bazénů a koupališť:

12. – 18.7., 9. – 15.8., 27. – 29.8. 2010 (intenzivní kurz)

2. Sportovní masér:

12. – 18.4., 3. – 9.5., 28. – 30.5. 2010 (intenzivní kurz)

3. Kosmetické služby – kosmetika:
22. – 28.3., 12. – 18.4., 3. – 9.5.2009 (intenzivní kurz)

Pro registrované členy APR je sleva na jednotlivé kurzy 10 % z ceny kurzovného. Bližší informace o jednotlivých kurzech, případně dalších chystaných kurzech – instruktor fitcentra, cvičitel plavání a další – naleznete na www.palestra.cz, případně na tel. 281 932 013 – Bc.Monika Donevová, e-mail:donevova@palestra.cz

 

THERAPEUTIC TOUCH & FEELING TOUCH, seminář pro maséry: 15.05.2010

Dovolujeme si Vás pozvat na odborný seminář zabývající se bezdotykovými a speciálními relaxačními masážemi. Obě metody práce s klientem jsou založeny na práci s energetickým polem a s emocemi usazenými na fyzickém těle. Seminář, na který vás zveme, je vedený interaktivní formou, to znamená, že účastníci mají možnost sami projít energetickou masáží. Pro účastníky je v rámci semináře nabídnuta možnost projít si negativní emocionální příčiny ve vlastním poli. Na seminář 1 bude pro zájemce připraveno pokračování seminářem THERAPEUTIC TOUCH A FEELING TOUCH 2, který se uskuteční 15. května 2010.
Therapeutic Touch a Feeling Touch je možno poskytovat samostatně, nebo jako doplněk klasickým a dalším metodám, které již používáte. Podporují nejen fyzickou relaxaci, ale především psychickou, přináší uvolnění, úlevu, povzbuzující účinek a často i trvalé řešení některých omezujících stresorů. Komerčně může znamenat rozšíření služeb, které svým klientům nabízíte.
Seminář se uskuteční v sobotu 17.4.2010 od 8.30 hod do 17.00 hod v sídle APR v Praze Kobylisích, Nad Šutkou 41e. Pro bližší propozice a přístup k on-line přihlášce klikněte na název akce.
Bližší informace v sekretariátu APR – Ing.Hurychová, tel. 284021911, nebo I.Šmídová tel.604260131, která akci zajišťuje.

 

Jarní konference APR – LEGISLATIVA PRO BAZÉNY, SOLÁRIA a WELLNESS: 11.05.2010 – 12.05.2010

Jarní konference APR je naplánovaná do aquaparku Vyškov a do sportovníko areálu a koupaliště v Brně na Kraví Hoře. Tematicky se bude zabývat novými legislativními předpisy a normami, a to nejen pro bazény a koupaliště, ale i pro sauny, solária a wellness. Kromě seznámení s novou hygienickou vyhláškou představíme i bezpečnostní a provozní normy. Jste připraveni na atak výběrčích společností OSA, INTERGRAM a OAZA? I toto téma bude konference řešit.Představíme i projekt certifikace EUROSOLÁRIUM. Seznámíme vás s novou již platnou normou pro plavčíky – Bezpečnost na bazénech a koupalištích i s převzatými normami ČSN-EN pro provoz bazénů a wellness procedur. Podíváme se na problematiku umisťování kamer v návštěvních prostorách provozoven. Během konference plánujeme exkurze na aquaparku Vyškov a koupaliště v Brně na Kraví Hoře. Souběžně ve stejných prostorách bude probíhat i konference o správné výživě, se kterou je zajišťován společný večerní program na aquaparku Vyškov s koupáním, saunováním, kobercovým curlingem, možná i aquazorbingem a s přátelským posezením s výměnou zkušeností účastníků konference. Bližší informace a přihlášky po kliknutí na název akce.
Akce je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů ČKA se ziskem 3 kreditních bodů a celoživotního vzdělávání členů ČKAIT se ziskem 2 kreditních bodů.
Nezapoměňte se včas přihlásit – těšíme se na vás !!

 

NOVÉ TRENDY VE VÝŽIVĚ A KOREKCI HMOTNOSTI: 11.05.2010 – 12.05.2010

1.konference výživových poradců je zaměřená na přírodní výživové doplňky, zelené potraviny, měření Bodystatem, a INBODY, správný životní styl, masáže, kineziologii apod. Konference proběhne 11. – 12. května 2010 ve Vyškově se společným servisem a večerním programem s bazénáři, soláristy a wellnesáři, kteří zde mají paralelně svou tradiční jarní konferenci. Lze večer předpokládat příjemnou zábavu s koupáním, saunou a možná i metanou (kobercovým curlingem). V odborné části budou přednášet MUDr.Kateřina Cajthamlová, Ing.Mach, MUDr. Michalíková, MUDr. Cikl, Ing. Zetka, E.Havlasová, Mgr. Kubcová, Doc.Ing.A.Horna CSc, P.Bidlo, Prof.Ing.V.Bunc CSc. a další. Bližší informace, propozice a přihlášky získáte proklikem přes název akce. Nezapomeňte se včas přihlásit!!

 

Beauty Expo 2010: 23.04.2010 – 24.04.2010

9. Mezinárodní veletrh kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu se koná letos v novém termínu 23. 4. – 24. 4. 2010 a na novém místě – na PVA v Praze – 9 Letňanech. V rámci spolupráce APR a pořadatelky veletrhu má APR na veletrhu svůj stánek. Členové APR zde mohou využít služby bezplatného představení své činnosti – nabízených výrobků a služeb. Bližší podrobnosti si zájemce domluví se sekretářkou APR Ing.Hurychovou – tel. 284021911. Všichni členové APR se zaplacenými členskými příspěvky pro rok 2010 obdrží volné vstupenky na veletrh. Současně vás zveme i na doprovodné programy – za naší Asociaci vystoupí v pátek 23.4.2010 od 14ti hodin Mgr.Kubcová ze sekce výživových poradců APR s přednáškou Metabolic balance a Primář MUDr.Rutta seznámí zúčastněné s problematikou UV záření a kůže – kdy škodí a kdy prospívá.
Bližší informace o veletrhu včetně podobného programu na všech pódiích po oba dny získáte proklikem přes název akce.

 

Wellness víkend ve Špindlerově Mlýně: 16.04.2010 – 18.04.2010

Wellness víkend jehož náplní je 6 lekcí cvičení – pilates, bodystyling, zdravotní cvičení cílené na bolavá záda, hluboký stabilizační systém s využitím rehabilitačních pomůcek, měření těla bodystatem, poradenství v oblasti zdravého životního stylu, výživy, doporučení jídelníčku, snídaně formou švédských stolů, vstup do aquaparku (tobogán,divoká řeka, vířivka), fitness, sauna, solárium, masáže, vířivka, squash a aquapark přímo v hotelu.

 

THERAPEUTIC TOUCH & FEELING TOUCH: 20.03.2010

Dovolujeme si Vás pozvat na odborný seminář zabývající se bezdotykovými a speciálními relaxačními masážemi.

Oba druhy masáží je možno poskytovat samostatně, nebo jako doplněk klasickým a dalším metodám, které již používáte. Podporují nejen fyzickou relaxaci, ale především psychickou, přináší uvolnění, úlevu, povzbuzující účinek a často i trvalé řešení některých omezujících stresorů.
Seminář se uskuteční v sobotu 20.3.2010 od 8.30 hod do 17.00 hod v sídle APR v Praze Kobylisích, Nad Šutkou 41e. Pro bližší propozice a přístup k on-line přihlášce klikněte na název akce.
Bližší informace v sekretariátu APR – Ing.Hurychová, tel. 284021911, nebo I.Šmídová tel.604260131, která akci zajišťuje.

 

VALNÁ HROMADA: 04.03.2010

Valná hromada APR se uskuteční ve čtvrtek 4.března 2010 od 10.00 hodin v zasedacím sále Asociace pracovníků v regeneraci v Praze 8, Nad Šutkou 41e. Právo zúčastnit se Valné hromady mají všichni členové APR se zaplacenými příspěvky pro rok 2010. Vzhledem k organizačnímu zajišťování bychom byli rádi, kdybyste nám účast na Valné hromadě dopředu potvrdili.