Kategorizace koupališť – informace

Po vzoru našich slovenských sousedů jsme dali dohromady kritéria pro hodnocení krytých a venkovních areálů, která pomohou vytvořit kategorizaci jednotlivých zařízení. Tato kategorizace by měla sloužit k lepší orientaci veřejnosti a odborníků a také motivovat vlastníky a provozovatele k zamyšlení nad možností vylepšování a rozvoje poskytovaných služeb.

Nejedná se o žádnou soutěž a účast na tomto projektu samozřejmě není povinná. Jde o to, jak si pomocí těchto kritérií popsat svůj areál. Projektu se mohou zúčastnit nejen členové APR, ale samozřejmě všichni provozovatelé bazénů a koupališť.

Pro větší objektivitu je kategorizace rozdělena do dvou skupin, kryté bazény a venkovní areály, které jsou hodnoceny samostatně. Jsou připraveny dotazníky s jednotlivými kategoriemi a bodovým ohodnocením. Podle počtu získaných bodů bude přidělen příslušný počet hvězdiček / 1 – 5 /. V této fázi má každý možnost vyplnit si dotazník sám /samozřejmě předpokládáme že objektivně/.

Po odevzdání dotazníku bude provozovateli předán certifikát s přidělením příslušného počtu hvězdiček. Představenstvo APR si vyhrazuje právo kontroly správnosti vyplnění dotazníku a případné odebrání nebo i přidání počtu hvězdiček.

Vyberte si váš typ bazénu a vyplňte on-line formulář:

KRYTÉ BAZÉNY VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ

Jak vyplnit dotazník

Pečlivě si přečtěte všechny možnosti u jednotlivých kritérií. Objektivně ohodnoťte úroveň a vybavenost Vašeho zařízení a napište příslušný počet bodů do kolonky „Body“. Ohodnoťte všechna kritéria. V případě, že nemůžete z libovolného důvodu některé kritérium ohodnotit, žádáme Vás o písemné vysvětlení, konečné rozhodnutí u dané kategorii provede hodnotitel (představenstvo APR).

Pokud budete mít při vyplňování dotazníku nějaké nejasnosti, obraťte se na sekretariát APR e-mailem: apr@seznam.cz nebo tel.: 284 021 911.

Dotazníky budou zpracovány APR a každý účastník obdrží certifikát. Vyhodnocení bude probíhat průběžně po obdržení vyplněného dotazníku. Předání certifikátu se uskuteční při jarní konferenci. O termínu a místu konání budete včas informováni.

Dotazníky si můžete také stáhnout v pdf souboru: Kryté bazény a Venkovní koupaliště , vyplnit a zaslat na adresu: Asociace pracovníků v regeneraci:

Asociace pracovníků v regeneraci
Nad Šutkou 41E
Praha 8 – Kobylisy
182 00

Vyhodnocení dotazníku

Kritéria 1 – 9 (kryté bazény), 1 – 12 (venkovní koupaliště) objektivně ohodnoťte čísly 1 – 5 podle vybavenosti a nabídky Vašeho bazénu (koupaliště).

Podle počtu získaných bodů bude Vašemu zařízení přidělen příslušný počet hvězdiček:

Ohodnocení Kryté bazény Venkovní koupaliště
***** 45 – 41 60 – 51
**** 40 – 36 50 – 41
*** 35 – 31 40 – 31
** 30 – 26 30 – 21
* 25 – 05 20 – 05