Masérská sekce

KONTAKT: Sekretariát – Nad Šutkou 41E, 182 00 Praha 8 – Kobylisy,

tel. 284 021 911, fax. 284 021 919,
e-mail: apr@seznam.cz

Masérská sekce se po několika letech „útlumu“ probudila v roce 2001 a postupně rozrostla o nové členy, kteří mají zájem ve svém oboru získávat nové zkušenosti z různých regeneračních oblastí. Od rokku 2002 do roku 2004 pořádala RNDr. Lejsková jako členka APR několik seminářů a workshopů. Od roku 2009 připravuje akce pro maséry Irena Šmídová (členka rady APR).

ROK MÍSTO NÁZEV A ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE (WORKSHOPU)
2012 Praha – sídlo APR REGENERACE A WELLNESS I. – soubor seminářů:
seminář 3. Spinal touch, Fyzioterapie – potíže s loktem a zápěstím a EFT
seminář 4. Fyzikální terapie – neinvazivní lasery, rázová vlna, Fyzioterapie – potíže s krční páteří a SM systém
seminář 5. Kryoterapie, Fyzioterapie – potíže s hrudní páteří a se žebry a Zapper
seminář 6. Kraniosakrální terapie, Vojtova metoda, cvičení podle Mojžíšové, Fyzioterapie – potíže s bederní páteří a pánví a Makrobiotika v praxi
2011 Praha – sídlo APR seminář: KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE, FYZIOTERAPIE – Obtíže ramenního kloubu
REGENERACE A WELLNESS I. – soubor seminářů:
seminář 1. Masážní svíčky, Fyzioterapie – potíže s kolenním kloubem a Pobyt ve tmě
seminář 2. Fidžijské procedury, Fyzioterapie – potíže s kotníkem a Pobyt ve tmě 2. část
2010 Praha – sídlo APR THERAPEUTIC TOUCH & FEELING TOUCH

V roce 2004 se stala APR oborovým informačním místem hospodářské komory ČR pro maséry.

Pro rok 2003 připravila APR pro maséry dvě akce – dubnovou konferenci v Jihlavě a podzimní masérský workshop v Praze. Jihlavy se zúčastnilo 7 masérů, podzimní workshop byl vzhledem k minimálnímu zájmu (2 osoby) zrušen. Bez zájmu masérů se uskutečnil též říjnový seminář v Jindřichově Hradci na plaveckém bazénu, kde se probírala debata nad dalším fungování naší asociace.

V říjnu 2002 proběhl silně obsazený regenerační pobyt v maďarském Büku, kam jsme přijeli plně naloženým autobusem a prožili tři příjemné dny naplněné odpočinkem v termální vodě a při zábavě ve výborném kolektivu.

V srpnu a v září 2002 se uskutečnily ve spolupráci s CK Krejčí & Mynář dva dvoutýdenní regenerační pobyty v chorvatském Sabunike (u Zadaru), kde je největší lokalita mořského léčivého bahna. Zúčastnili se i 4 členové APR. Kromě pobytu u moře a v bahně si klienti přišli na své také při masážích a v noci při tanci u moře. Pro děti proběhlo naučné odpoledne s tancem a pečením čerstvých ryb. Pobyt byl velice příjemný. Místní obyvatelstvo se také připojilo k některým našim akcím, takže se všichni těšíme na další pobyt na této lokalitě.

Díky RNDr. Lejskové – členky představenstva APR byl v Brně uskutečněn 29.6.2002 seminář pro maséry na téma: Současné přístupy k regeneraci a rekondici. Jedním z témat semináře bylo i seznámení MUDr. Saidové se SU JOKem. Tato metoda přítomné natolik zaujala, že byl uskutečněn první kurz pořádaný v rámci APR. Následně se připravilo pokračování kurzu. Předpokladem účasti je zvládnutí předcházejícího první části.

< p class=“nadpis“>VÝZVA K MASÉRŮM:

Máte-li chuť, můžete se zapojit a napsat své zkušenosti, co vás trápí, některé postupy a výsledky vašich praktických zkušeností. Ty pak mohou být uveřejněny na www stránkách APR nebo ve zpravodaji, který je rozesílán všem členům APR.

Zde je seznam všech členů APR uveřejněných na těchto stránkách. V sekci maséři, najdete členy, kteří se hlásí do masérské sekce APR.

Předpokládáme, že se zde budou jednotliví členové APR, kteří se svou odborností hlásí do masérské sekce, postupně představovat. Stačí jen vyplnit přiložený formulář