Kovové bazény a jejich rekonstrukce

        70.léta minulého století znamenala veliký boom ve výstavbě plaveckých bazénů u nás. Větší, než zvládalo pětiletým plánem svázané socialistické stavebnictví. A tak řada měst využila možnosti vybudování bazénu formou kovové konstrukce. Ne jako dnes z nerezu, ale z "černé" oceli. Životnost plánovaná na 30 – 40 let. Tehdy se to zdálo neskutečné – životnost až do dalšího tisíciletí!!! Ale ten čas už nastal a několik desítek bazénů je nyní ve velikém problému: jak řešit přestárlou konstrukci? Ideální by samozřejmě byla  výměna za celonerezovou konstrukci. Ale které město mádnes k dispozici milióny na tuto změnu? A tak se konstrukce každoročně natírá nebo balí do fólie, která problém řeší na chvíli opticky, ale jen ho odkládá. Do nedávna jsme si s tím neuměli poradit. Dnes se nabízí možnost nová.Polyuretanový nástřik dobře přilne na vyspravený povrch a je dlouhodobým řešením na mnoho let dopředu.

        V rámci konference APR 23. – 24. dubna 2013 v Mostu bude technologie polyuretanových nástřiků prezentována a navíc se pojedeme podívat na skutečnou realizaci této metody na plaveckém bazénu v Bílině.

Celý program konference můžeš vidět v rubrice "Akce – připravujeme" na těchto stránkách. Je zde i on-line přihláška pro zájemce o účast na konferenci..