Sauna Herbal Cup v Relax Kolštejn

O víkendu 28.11.- 1.12. 2013 proběhlo v krásném prostředí Relax Kolštejn v Branné v Jeseníkách setkání vyznavačů saunování a saunových ceremoniálů spojené s předváděním těch nejlepších vystoupení a ingrediencí. Protože v rámci pořádání saunových ceremoniálů jsou zachovávány veškeré zásady správného saunování, převzala APR odbornou zástitu nad pořádanou akcí a vyslala svého zástupce do odborné poroty hodnotitelů.

Akce se zůčastnilo 17 soutěžících – ceremoniářů, kromě České republiky byly sautěžící z Polska, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska, Itálie a Chorvatska. V sobotním semifinále měl každý předvéšt jeden ceremoniál ve finské sauně, druhý v parní kabině. Důraz v soutěži byl kladen na ingredience – vonné esence, mazání a pod., teprve dalšími kritérii byla technika provedení a celková show vystoupení. Viděli jsme opravdu perfektní výkony a může nás těšit, že naši soutěžící za zahraniční špičkou nijak nezaostávají. Ještě víc potěšitelné je, že se na jednotlivých akcích Sauna Cupu objevují nové tváře a saunové ceremoniály nám pronikají do dalších saunových provozů, kde svou atraktivitou zvyšují zájem o saunování veřejnosti.

Ze sobotního rozřaďovacího kola postoupilo do nedělního finále 9 soutěžících, ve finále probíhaly ceremoniály už jen ve finské sauně.

A co je navíc potěšitelné? Že i přes soutěžní klání a snahu umístit se co nejlépe vznikají mezi účastníky velmi přátelské vztahy, jsou schopni si předvádět své triky a společně se bavit, jak ukázal i sobotní večer s hudbou a tanci, nebo pochválení výkonu „soupeře“ během průběhu soutěže. A jak vše nakonec dopadlo? Naše odborná porota i laická veřejnost by nejraději ocenila prvním místem všechny soutěžící – jsou to opravdu obdivuhodné výkony, když v převleku, v horku saunové potírny jsou schopni předvést svůj „divadelní výstup“. To ale nešlo, a tak vzniklo následující pořadí: První dvě místa obsadili Italové, na třetím místě byl Jarda Pallas ČR, kterému  se finálové vystoupení nepodařilo tak, jak by chtěl a jak i umí, následován Polákem. Další Češi obsadili 6. místo Lukáš Poluk , 7.místo domácí Jirka Sontag a 9. místo Jarda Vážný.

Závěrečné poděkování za svěle připravenou a zorganizovanou akci patří týmu organizátorů vedeným ředitelem soutěže a „saunovým mágem“ Pavlem Hofrichterm a týmu pracovníků wellness hotelu Relax Kolštejn řízeným ředitelem Tomášem Drápalem.

Kompletní fotogalerii z akce uvádíme na facebookových stránkách APR