SAUNAFEST 2014

SAUNAFEST 2014 a Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech

Největší svátek saunování, SAUNAFEST 2014 a Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech máme za sebou. Kdo se zúčastnil obou ročníků, musel pozorovat značný kvantitativní i kvalitativní nárůst. A potěšitelné je, že tento nárůst je i u českých saunérů, tedy u těch, se kterými se můžeš setkat v našich saunách po celé republice.

Jak to bylo letos?

Místo pořádání, Golf resort Kunětická Hora, byl v době pořádání zcela vyprodán!!

Ředitel SAUNAFESTU a mistrovství ČR, saunový mág Pavel Hofrichter, přivezl do Čech světové celebrity saunování – Lisu Pobre Christensen z Hawaje a Lay Pang Onga z Malajsie, kteří spolu s Patrikem Lenhartem, pořadatelem mistrovství světa v saunových ceremoniálech, zasedli v mezinárodní odborné porotě.  V ní zasedli (rep. potili se v sauně) i další odborníci saunování z celé České republiky, včetně zástupce APR Milan Šmída.

Na SAUNAFESTU bylo zastoupeno svými účastníky 12 zemí světa

Saunafestu se zúčastnilo 27 soutěžících, mistrovství ČR 14 soutěžících.

V rámci SAUNAFESTU a Mistrovství ČR proběhlo během dvou dní 47 ceremoniálů, z toho 41 soutěžních. Do toho není započítána „Saunová noc“, která proběhla z pátku na sobotu před zahájením SAUNAFESTU.

Dílčími soutěžemi v rámci SAUNAFESTU bylo:

– pro veřejnost a všechny zúčastněné – typování, za jak dlouho zástupci f. Caretta postaví na místě sudovou saunu. Stavbu jim nikdo moc nezáviděl, protože bylo zrovna „psí počasí“. Oni stavěli v zimních bundách a my z tepla sauny vybíhali jen v prosteradlech!! A konečný čas pro postavení komplet sauny? 58minut!!!

– pro účastníky soutěž o „Mistra ručníku“. To, co předvedl vítěz soutěže Jirka Zákovský ze Saunia Praha, bylo opravdu bravurní – určitě si ocenění odnesl právem. Vícemistrem ručníků se stal Jarda Pallas z Cedrus Spa, bronzová příčka „zůstala na Lukáše Poluka ze Saunie Praha.

Mistrem ČR v saunových ceremoniálech pro rok 2014 byl Lukáš Poluk ze Saunie Praha. Na druhém místě Jarda Pallas s domácího Cedrus Spa Kunětická Hora a třetí „nováček soutěže“ Judita Mullerová ze stejného zařízení.

Vítězem mezinárodní soutěže SAUNAFEST 2014 se stal Ital Renato Cazzolato. Stříbrné místo obsadil Holanďan Fabian van Dijk a bronzová příčka zůstala v těžké konkurenci pro Jardu Pallasse. Do desítky nejlepších se probojovali další dva zástupci ČR – na 6.místě Lukáš Poluk ze Saunie Praha a na 10. místě Jiří Malina ml. z Rezortu Valachy, který získal i mimořádnou cenu „objev roku“. Ja škoda, že „bedna vítězů“ nemá více stupňů. Zasloužili by si ji všichni soutěžící, skvěle fungující organizační štáb i všichni účastníci, protože společně vytvořili úžasnou přátelskou atmosféru, že bylo škoda, že akce skončila.

A duše SAUNAFESTU, saunový mág Pavel Hofrichter se konečně může v klidu vyspat, akce se mu skutečně podařila!! My ostatní se již těšíme na SAUNAFEST 2015!!

Fotky a videa ze SAUNAFESTU pořízené naším zástupcem si můžeš prohlédnout na facebooku APR:

https://www.facebook.com/pages/APR-Asociace-pracovníků-v-regeneraci/241626642514745

„Ochutnávka ceremoniálu jednoho z účastníků , Tibora Zsebedicse z Rakouska. Ne sice v sauně, kde by se mi kamera uvařila, ale na břehu ochlazovacího jezírka ve venkovním prostoru před saunou. Byl bohužel velmi silný vítr a tak se velmi těžko mávalo.

Druhé vložené video ukazuje práci s ručníky skupinky účastníků Saunafestu – Lukáše Poluka, Jirky Zákovského (oba Saunia Praha), Jardy Pallase (Cedrus Spa), Abdona Chovanečka (z Rezortu Valachy wellnessu Horal) a Fabiana van Dijka z Holandska. I zde je vystoupení vážně ovlivněno silným větrem. Ale ukazuje sílu kluků, kteří to i přes vichr docela bravurně zvládají.

Třetí video ukazuje vítěze SAUNAFESTU 2014 Itala Renata Cazzolato při soutěži „Mistra ručníků“ probíhající během společenského sobotního večera. S tímto vystoupením obsadil Renato v této soutěži 4. místo. A to ukazuje na vysokou technickou úroveň všech soutěžících.

Ostatní videa natočená v průběhu akce a fotky postupně na facebooku.

https://www.facebook.com/pages/APR-Asociace-pracovníků-v-regeneraci/241626642514745